KONKURS WIEDZY O PATRONCE SZKOŁY !!!

Tradycją w naszej szkole jest organizowanie Konkursu Wiedzy o Patronce Szkoły – Marii Skłodowskiej – Curie.
W tym roku szkolnym uroczystość została przygotowana przez klasę IIa (ubiegłorocznych zwycięzców):
– Michała Dąbrowskiego
– Roberta Sielskiego
– Marcina Cherubina
oraz dwóch ochotników:
– Marcina Matuszewskiego
– Jakuba Szczepaniaka
pod patronatem wychowawcy p. Jerzego Janulewicza.

Do konkursu zgłosiło się pięć reprezentacji klas pierwszych, które w drodze do finału musiały pomyślnie przejść kwalifikacje, które wyłoniły trzy najlepsze zespoły (Ia, Ig, If).
Ostateczna potyczka odbyła się 20.11.2006 r. na sali gimnastycznej. Zawodnicy pojawili się wraz ze swoimi klasami, które gorąco ich dopingowały.

Do potrzeb konkursu Robert Sielski stworzył prezentację multimedialną, a Jakub Szczepaniak był odpowiedzialny za jej obsługę.

Finał składał się z dwóch części:
– część I: uczestnicy losowali pytania z puli od 1 do15. Na każdą klasę przypadało 5 pytań.
– część II: opierała się na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Zawodnicy zgłaszali się przez podniesienie ręki.

Konferansjerami byli: Michał Dąbrowski i Robert Sielski, którzy nie dali „zjeść się” tremie i fenomenalnie zaprezentowali się w roli prowadzących.

Nad formułą turnieju czuwało jury w składzie:
– p. Dyrektor Regina Rosa
– p. Dyrektor Henryk Matosek
– p. Jerzy Janulewicz
– uczeń klasy IIa – Marcin Herubin.

Po zaciętej rywalizacji w myśl zasady „fair play” zwyciężyła klasa Ia. Przedstawiciele tej klasy, Wojciech Strzerzysz, Mariusz Tomasik i Łukasz Gąska, otrzymali nagrody książkowe a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami.

Klasa Ia utrzymała serię zwycięstw klas technikum i w przyszłym roku będzie organizatorem konkursu.

Tekst: Organizatorzy tegorocznej edycji Konkursu
Fotografie: Marcin Zuzga